Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

Dlaczego kwas hialuronowy zrobił tak zawrotną karierę w kosmetyce i medycynie estetycznej?

Od niedawna okrzyknięty eliksirem młodości – idealny do pielęgnacji skóry i redukcji zmarszczek. I coraz powszechniej wykorzystywany w medycynie i kosmetologii. Co ciekawe, kremy zawierające kwas hialuronowy cieszą się nie mniejszą popularnością niż inwazyjne zabiegi polegające na wstrzykiwaniu kwasu bezpośrednio do skóry.

Na czym polega cudowne działanie kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy obok kolagenu jest najważniejszym składnikiem skóry. Znajduje się również w tkance łącznej, stawowej, w ścianach naczyń krwionośnych, płynach ustrojowych. Jednak 50 % jego całkowitej ilości występuje właśnie w skórze. Występuje w bezpośrednim otoczeniu włókien kolagenowych i elastynowych, pełniąc funkcję łącznika.

Wypełnia przestrzeń międzykomórkową poprzez wiązanie wody i tym samym utrzymuje skórę w doskonałej formie. Odpowiedzialny jest także za nieprzepuszczalność dla płynów międzytkankowych i bakterii. Młoda skóra jest gładka i elastyczna, ponieważ zawiera wysokie stężenie kwasu hialuronowego – co zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie, sprężystość i elastyczność. Jednak w miarę upływu lat organizm traci zdolność do utrzymania tego samego stężenia kwasu hialuronowego w skórze i wyraźnie spada zdolność skóry do zatrzymywania wody. W rezultacie skóra staje się coraz bardziej sucha i pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Skóra, której brakuje nawilżenia od wewnątrz staje się wiotka, przesuszona, podatna na szkodliwe działanie czynników

zewnętrznych. Największy ubytek stężenia kwasu hialuronowego można zaobserwować po 50 roku życia oraz w okresie letnim pod wpływem promieniowania UV ulega fotodegradacji prowadząc do procesu fotostarzenia skóry. Wszystkie badania i publikacje naukowe jednocześnie potwierdzają, że jest najsilniejszą z istniejących substancją nawilżającą! Stąd zawrotna kariera kwasu hialuronowego w kosmetologii, gdzie występuje jako składnik kremów intensywnie nawilżających. Kremy z kwasem hialuronowym mają za zadanie uzupełnić powstałe niedobory kwasu hialuronowego.

Jak działa kwas hialuronowy w kremach nawilżających?

Kosmetolodzy wykorzystali cudowną właściwość kwasu hialuronowego – zdolność wiązania wody. Rzeczywiście jest ona imponująca – jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać aż 200 do 500 cząsteczek wody. Dzięki temu może utrzymać prawidłową wilgotność naskórka i skóry właściwej. Przestrzenie międzykomórkowe bogate w kwas hialuronowy wyciągają wodę ze skóry właściwej, gdy tymczasem lipidy bariery hydrolipidowej naskórka uniemożliwiają przeciekanie wody poza warstwę komórek ziarnistych naskórka.

Dobrze nawodniony naskórek staje się gładki, jędrny, sprężysty i elastyczny. Skóra wygląda lepiej, zdrowiej i młodziej. Kwas hialuronowy nie tylko chroni skórę przed wysychaniem, ale także wzmacnia jej właściwości ochronne.

Zacznij odmładzać swoją skórę już dziś!

Kosmetyki naturalne z kwasem hialuronowym:

Lifting do twarzy Gold Aquabio
Krem na dzień Gold Aquabio
Żel do ciała z rozmarynem kasztanem i miętą Sport Eubiona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>