Pasta cukrowa czy wosk?

Pasta cukrowa czy wosk?

Długo nie mogłam przekonać się do stosowania pasty cukrowej. Może dlatego, że to co samodzielnie produkowałam było albo zbyt rzadkie albo zbyt twarde. I gdyby nie darmowa próbka gotowej pasty cukrowej, nigdy nie doceniłabym jej wszystkich zalet, cierpiąc katusze w czasie woskowania.

Pasta cukrowa to mój ulubiony sposób na depilację.

Choć przyznaję, że jest bardzo czasochłonna – bo dokładne wydepilowanie jednej łydki zajmuje mi około 20 minut. Ale to jedyny minus. Poza tym dostrzegam same plusy!

Nie mam czerwonych podrażnień, w trakcie depilacji łzy nie ciekną mi z oczu – naprawdę ból jest zdecydowanie mniejszy. W moim przypadku – w zasadzie już po kilku minutach wydepilowana skóra zyskuje pożądany wygląd – czyli jest gładka i miękka w dotyku.

Dlaczego depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna?

Pierwszy powód jest banalnie prosty – włos wyrywany jest zgodnie z kierunkiem wzrostu, bez naruszania naskórka. Dlatego boli mniej. Po drugie ważny jest sposób stosowania pasty cukrowej, nie przylega do skóry tak, jak wosk, a więc ból związany z odrywaniem masy od skóry nie jest zbyt dotkliwy.

Jakie są korzyści ze stosowania pasty cukrowej?

Cukier – główny składnik pasty cukrowej jest naturalnym konserwantem i dlatego powstrzymuje rozwój bakterii. Co sprawia, że depilując się w ten sposób nie narażasz się na zakażenia bakteryjne.

Ponadto, pasta nie podrażnia skóry tak jak wosk – tę zaletę docenią posiadaczki wrażliwej i alergicznej skóry. Za to na pewno po depilacji tą metodą skóra będzie odżywiona i gładka, bez czerwonych kropek i większych zaczerwienień. I jeszcze jedno pozytywne działanie – w przeciwieństwie do wosku łatwo się ją zmywa – wystarczy ciepła woda i mydło.

Jak depilować, używając pasty cukrowej?

Najpierw musisz delikatnie podgrzać pastę – tak by tylko nieznacznie była cieplejsza od temperatury ciała. Podziel pastę na małe kulki. Wcześniej możesz posypać depilowaną część ciała talkiem

– w ten sposób pasta cukrowa na pewno przyklei się tylko do włosów. Przyklep kulkę w ten sposób żeby dokładnie przylegała do ciała a potem bardzo energicznym ruchem oderwij. Pamiętaj, żeby pozbywać się włosów wyrywając je zgodnie z ich kierunkiem wzrostu.

Stosując metodę cukrową można usuwać włoski o długości nawet 1-2 mm, z którymi wosk sobie nie poradzi. To kolejna zaleta, a zarazem powód, dla którego warto wypróbować depilację pastą cukrową.

Pasta cukrowa do depilacji Halaweh - ALEPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>