Amla – jak może pomóc Twojej urodzie?

Amla – jak może pomóc Twojej urodzie?

Słyszałaś o Amli? A może obiła Ci się o uszy nazwa “indyjski agrest”? U nas zupełnie niedoceniana i mało znana. Za to cieszy się wielką popularnością w Indiach, gdzie jest często wykorzystywana w medycynie ajurwedyjskiej.

Amla lub indyjski agrest jak wolisz, jest jednym z najbardziej znanych i popularnych owoców uprawianych w Indiach. Posiada wiele różnorodnych korzyści zdrowotnych, częściowo ze względu na naturalne bogactwo witaminy C. Czy wiesz że Amla zawiera ilość witaminy C (720 mg w 100 gr świeżych owoców), która jest równoważna 8 pomarańczom?

Owoce Amli

– bo to one są głównie wykorzystywane w kosmetyce przynoszą znaczne korzyści skórze. Owoce wykazują dość silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu są wykorzystywane w produktach, które spowalniają starzenie skóry i przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek. Amla w kosmetyce występuje w postaci ziołowego proszku lub oleju

Składniki chemiczne

Do najważniejszych aminokwasów występujących w owocach Amli są: alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, lizyna i prolina, analiza świeżego miąższu

wykazała w składzie wodę, białko, tłuszcz, węglowodany błonnik, sole mineralne, żelazo, niacynę.

Jak działa Amla i na co?

Proszek z indyjskiego agrestu od dawna wykorzystywany był w medycynie ajurwedyjskiej do leczenia włosów i skóry głowy. Amla wzmacnia włosy u nasady, aby zatrzymać proces nadmiernej utraty włosów, a także stymuluje ich wzrost.

Proszek z Amli może być mieszany z wodą – najczęściej nakłada się go na twarz lub włosy. Ponieważ pozyskiwany jest z naturalnych owoców jest hipoalergiczny i może być stosowany do każdego typu cery.

Jak wykorzystać Amlę?

Dodaj sproszkowanej Amli do szamponu, wymieszaj i potrzymaj na głowie około 15 minut. Dzięki temu włosy nabiorą blasku i gęstości. W przypadku włosów naturalnie kręconych Amla poprawia i utrwala ich skręt. Możesz stosować ją bez obaw – jako samodzielnie zaaplikowana odżywka nie wpływa na zmianę koloru włosów.

Amla na farbowane włosy

Amla ze względu na

dużą zawartość tanin jest stosowana w mieszankach farbujących włosy złożonych z henny i indygo, ponieważ ma wpływ na odcień uzyskanego koloru. Czy wiesz, że dodanie Amli do henny spowoduje przyciemnienie koloru włosów? Jeśli zależy Ci na zimnym, brązowym odcieniu dodaj Amli do mixu henna +indygo.

Zobacz, gdzie znajdziesz Amlę:

Szampon-peeling ziołowy - KHADI
Maseczka w proszku Skin Life - HESH
Naturalna henna do włosów - KHADI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>