Osły, Kleopatra i ja, czyli o działaniu oślego mleka słów kilka

Osły, Kleopatra i ja, czyli o działaniu oślego mleka słów kilka

Okazało się, że mam sporo wspólnego z Kleopatrą, przynajmniej przez kilka ostatnich tygodni. Wszystko dlatego, że dostałam w prezencie kosmetyki zawierające ośle mleko! Tak, przyznaję to był bardzo miły prezent  i nie ukrywam, że odstawiłam nawet swój ukochany olej arganowy, żeby na własnej skórze przekonać się, jak działają kosmetyki zawierające ośle mleko. Mówiąc krótko: rewelacyjnie!

Trochę historii

Ośle mleko stosowano w kosmetyce już w czasach starożytnych. Najbardziej znaną osobą, która regularnie zażywała kąpieli w oślim mleku była oczywiście Kleopatra – królowa Egiptu. Zgodnie z legendą  do kąpieli potrzebowała mleka dostarczonego przez 700 oślic. Ale nie tylko Kleopatra dbała o swoją urodę, korzystając z właściwości oślego mleka.

Także Sabina Poppea, piękna żona rzymskiego cesarza Nerona hodowała 500 oślic, specjalnie do produkcji mleka, które używała do celów kosmetycznych. Historia wspomina również o Nefretete i cesarzowej Sisi, które z wielkim powodzeniem stosowały ośle mleko w codziennej pielęgnacji urody.

Dlaczego ośle mleko jest takie cenne?

Nie tylko dlatego, że wykazuje minimalne działanie alergizujące, a jego skład jest najbardziej zbliżony do mleka kobiet. Przede wszystkim dlatego, że zawiera wiele witamin i mikroelementów takich jak: wapń, fosfor, potas, żelazo, cynk, witaminy A, E i C. Nienasycone kwasy tłuszczowe (Omega-3, Omega-6) doskonale  wpływają na absorpcję witamin.  Dzięki temu  nadają skórze elastyczność i sprawiają, że jest jędrna. Łagodzą objawy egzemy i łuszczycy. W oślim mleku znajduje się również kwas linolowy , który jest składnikiem ludzkiego sebum zapewniając mu odpowiednią lepkość i gęstość. Mleczne lipidy odżywiają skórę i chronią ją przed promieniowaniem UV. Proteiny z oślego mleka bogate są w aminokwasy. One to pobudzają produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Zatrzymują również wodę w naskórku.

Jaki efekt można uzyskać, stosując kosmetyki z oślego mleka?

Przede wszystkim  zapewnimy  skórze elastyczność  i jędrność. Na pewno opóźnimy efekty starzenia. Po 2 tygodniach zauważyłam, że skóra stała się jedwabna w dotyku i bardzo delikatna. Krem z dodatkiem oślego mleka znakomicie nawilżał przesuszoną słońcem skórę.

Kosmetyki naturalne z oślim mlekiem:

Mydło marsylskie dwustronne z opuncją figową i świeżym oślim mlekiem - SAVONNERIE
Mydło marsylskie z zieloną glinką i świeżym oślim mlekiem - SAVONNERIE
Mydło Marsylskie w płynie Ośle mleko - SAVONNERIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>