Olej arganowy właściwości

Olej arganowy właściwości

Jakie są naturalne właściwości oleju arganowego?

Olej arganowy nie bez powodu nazywany jest złotem Maroka. Jego niewiarygodne wręcz właściwości od wieków wykorzystywane przez plemię Berberów- rdzennych mieszkańców Maroka i od niedawna doczekały się uznania we współczesnej medycynie i kosmetologii.

Dlaczego olej arganowy jest tak cenny?

Przede wszystkim ze względu na unikalny skład. Olej arganowy zawiera wyjątkową kompozycję kwasów tłuszczowych – dzięki czemu stymuluje wewnątrzkomórkowy proces dotleniania i sprzyja przywróceniu właściwej ochrony hydrolipidowej oraz zapewnia niezbędne nawilżenie skóry.

To korzystne działanie antyzmarszczkowe wzmocnione jest przez wysoką zawartość witaminy E, która działa nawilżająco i jest jednym z najpotężniejszych naturalnych przeciwutleniaczy w walce z wolnymi rodnikami. Poza tym witamina E chroni błony komórkowe przed utlenianiem lipidów i tym samym spowalnia proces starzenia się skóry.

Do czego możesz wykorzystać olej arganowy?

Wzmocnisz włosy – zwłaszcza gdy są słabe, suche i zniszczone, przywrócisz im naturalny połysk.
Zredukujesz zmarszczki – składniki oleju świetnie sobie radzą z efektami starzenia się skóry wywołanymi przez promienie słoneczne, wiatr, stres czy naturalnym procesem starzenia.
Zapobiegniesz odwodnieniu skóry

olej pomaga odnowić strukturę komórkową i rewitalizuje skórę do większej elastyczności, zapobiegając utracie wilgotności.
Odnowisz kruche i łamiące się paznokcie – już po kilku dniach zauważysz efekty, paznokcie przestaną się łamać i będą wyraźnie wzmocnione
Zapobiegniesz powstawaniu nowych rozstępów – a te które już istnieją nie będą tak widoczne.
Zmniejszysz widoczność blizn operacyjnych i żylaków – pod wpływem działania oleju skóra zostanie bardzo wyraźnie wzmocniona.

Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej!

Składa się w ponad 90% z nienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie oleinowego i linolowego. Zawiera blisko 100 substancji czynnych, w tym pięć grup związków antykancerogennych: karoteny (300 mg/100 g), polifenole (5,6 mg/100 g), które charakteryzują się działaniem antyoksydacyjnym i przeciwrodnikowym, sterole (160 mg/100 g), w tym spinasterol, schotenol, stygmasterol regenerujące naskórek, tokoferole – witamina E (62 mg/100 g), alkohole triterpenowe (150 mg/100 g), tirukallol łagodzący objawy alergii. W oleju arganowym znajduje się również beta-amyrina, która działa przeciwzapalnie i chroni skórę. Równie cennym składnikiem jest butyrospermol pielęgnujący skórę zarówno przed jak i po opalaniu.

Moje wrażenia:

Olej arganowy ma dość wyraźny i charakterystyczny zapach. Jak dla mnie zbyt wyrazisty, po pierwszej aplikacji wszyscy domownicy wyczuli, że posmarowałam się czymś nowym. Olbrzymim plusem było to, że bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia śladów lepkości. Działa rewelacyjnie, po 5 dniach pozbyłam się niechcianych kropek na przedramionach. Kuracja paznokci jeszcze trwa, trudno mi cokolwiek powiedzieć. Jak tylko się zakończy, na pewno napiszę!

Kuracja wzmacniająca na łamliwe paznokcie:

Aby wzmocnić słabe, rozdwajające się lub łamliwe paznokcie należy zmieszać równe części oleju arganowego ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Następnie moczyć paznokcie przez 10 minut. Ten zabieg nie tylko wzmocni paznokcie, ale nada im bajeczny połysk. Kurację można stosować również na paznokcie stóp.

Kosmetyki naturalne z olejem arganowym:

Urzekające masło do ciała z różą Tautropfen
Krem przeciwzmarszczkowy na dzień Age Protection Logona
Lifting do twarzy Gold Aquabio

Komentarz do “Olej arganowy właściwości

  1. magda 5 listopada 2012 o 22:18

    Muszę podziękować autorce za pomysł… faktycznie krostki z przedramienia znikają… a stare rozstępy się wyraźnie zaczerwieniły… Zobaczymy, co to będzie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>